„Yra Lietuvoje vietų, kurios turi savo aurą, savo trauką. Tokia viena vieta yra Pasvalio rajone, Krinčine, poeto Eugenijaus Matuzevičiaus ir jo brolio Leonardo memorialiniame muziejuje, kuriuo pasvaliečiai iš tiesų rūpinasi ir sugeba išsaugoti prarasto laiko literatūrinę dvasią, taip pat ją įkultūrinti dabartyje. Tai liudija tradicinė poezijos šventė „Krinčino verdenės“. (Poetas Alis Balbierius).

Atvykusius sveikino Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, E. ir L. Matuzevičių memorialinio muziejaus vedėjas Albinas Mačiulis, Pasvalio rajono literatų klubo „Užuovėja“ vadovė Regina Grubinskienė bei Pasvalio krašto garbės pilietė, docentė, medicinos mokslų daktarė Genovaitė Jusaitienė, kuri sveikinimą užbaigė žodžiais: kas suranda tos dienos spindulėlį – gyvena ilgiausiai, serga mažiausiai.

Ši poezijos šventė Krinčine, skirta prisiminti Pasvalio krašto poetus, kuriems, kaip minėjo renginio vedėja mokytoja Regina Grubinskienė, rūpėjo švęsti poezijos šventę. Aukuras sodybos kiemelyje uždegtas jau 25-ąjį kartą, kur jau paaugo 3 berželiai, pasodinti brolių Matuzevičių, ąžuolas jų tėvo, o eglė motinos atminimui.

Nors netikėta, bet buvo gražu ir prasminga, kad prieš skaitant savo eiles, šventės dalyviams teko po eilėraštį paskaityti ir Pasvalio krašto poetų: Mykolo Karčiausko, Eugenijaus ar Leonardo Matuzevičiaus.

Kadangi ši poezijos šventė skirta vietovardžiams, tai ir eilėraščiuose turėjo nuskambėti vietovardžiai: upė, kaimas, gatvelė, miestas... Neatsitiktinai ir šventę puošė krinčiniečio Gintaro Uogelės meninės fotografijos: Krinčino apylinkių vaizdai.

Poezijos šventėje dalyvavo poezijos mylėtojai ir kūrėjai iš Pasvalio, Panevėžio, Biržų, Joniškio, Kelmės ir Kupiškio: Laima Lapienienė, Aldona Lavickienė, Giedrė Murnikovienė, Genovaitė Koriznienė, Regina Baltrūnienė.

Koncertą dovanojo Šilagalio Kultūros centro vokalinis ansamblis „Šarma“. (Vadovas pasvalietis Jonas Mališauskas).

Dar pasibuvom ir pabendravom prie vaišingų šeimininkų padengto stalo.

Komentuoti