Šiais Poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščio žodžiais – poezijos, muzikos ir šokio šventę, kuri vyko Žilpamūšio Kultūros namuose (Pasvalio raj.), pradėjo renginio vedėja, lietuvių kalbos mokytoja Regina Grubinskienė. O gegužės 1-oji – tarptautinė vaikų gynimo diena, todėl pirma šventės dalis buvo skirta moksleivių pasirodymui. Viktorija atliko instrumentinius kūrinius: „Žvaigždės“, „Kada sugrįši?“, skambėjo daina „Kas tu?“ (V.Mačernio eil.) ir kitos dainos jau savo eilių žodžiais: „Milžinai“, „Netikra“, „Svaja“. Dešimtokė Aurėja skaitė savo eil.: „Gyvenime sustok!“ O lengvi, jaunatviški Giedrės šokiai: „Kai baigiasi audra...“ , „Antigonė“ ir kiti jos plastiški bei išraiškingi šokiai taip pat ir jos eilėraštis – labai papuošė šventinį renginį.

Buvusi R. Grubinskienės mokinė Skirmantė Tirilytė pristatė savo pirmąją eil. knygą „Netobuli užkeikimai“. Įmonės UAB Pasvalio laikraštis vadovo Viktoro Stanislovaičio atsiliepimas apie šią knygą: „ Atsargiai, kartais teatrališkai, o kartais – sakraliai dėliodama vienatvės, skausmo, dvejonės ostijas, ji ieško žmogiškosios prigimties Gralio...“ Ir aš džiaugiuosi įsigijusi Skirmantės knygą.

Šventę pratęsė poezijos skaitymai. Juos pradėjo Šiaulių poetai, o po jų – Joniškio literatų klubo „Audruvė“ , Biržų literatų klubo „Versmė„ , Panevėžio, Pasvalio „Užuovėjos“ poetai ir mes. Deja, šį kartą „Lėvens balsai“ klubą atstovavome tik mudvi: Juzefa Pranauskienė ir aš (šio straipsnelio autorė). Beje, tik pasvaliečiai ir aš, skaitėme eiles, į kurias buvo privalu įterpti jau duotas eilutes. Praėjusiais metais mes tas eilutes „nusiskynėme“ nuo poezijos medžio...

Dėkui pasvaliečiams už šiltą priėmimą, vaišes, dėkui Janinai Katauskienei už dovanotas gėles vazonėliuose, kurios ant mūsų palangių dar ilgai žydės ir primins šią gražią bei turiningą šventę.


 

Komentuoti