Šis šventės pavadinimas neatsitiktinis, nes tradiciškai joje dalyvauja Pasvalio, Rokiškio, Kupiškio ir Biržų poetai. Tai jau 17-ą kartą surengta šventė. Jos pradžia – prie paminklinio akmens, žyminčio sodybvietę, kur gyveno poetas. Ten ir skambėjo jautrios, mielos biržiečių poetų eilės, skirtos K. Binkio atminimui.

Nors saulė šypsojos, bet vėjas nebuvo svetingas, todėl šį kartą buvome sukviesti į Papilio Bendruomenės namus. Čia poeto K. Binkio trioletus skaitė Papilio vidurinės mokyklos mokiniai (mokytoja Vita Januševičienė), gražiomis dainomis ir nuostabiais balsais džiugino Papilio moterų kvartetas, bei pasidalino atsiminimais ir apie rašytoją Algimantą Zurbą, skaitė K. Binkio trioletus „Aguonėlės“, „Padovanok man spindulį nakties“.

Atėjo metas skaityti eiles ir susirinkusiems iš visų pagairių. Eiles skaitė: Pasvalio klubo pirmininkė Regina Grubinskienė ir Povilas Katkevičius, rokiškietė Alė Darata Kazlauskienė, Irena Naktinienė (iš Papilio), kupiškietės: Genovaitė Koriznienė, Giedrė Murnikovienė, Regina Baltrūnienė ir Aldona Lavickienė (Skapiškis).

Paminėjau ne visus, nes ne visus ir pažinojau.

Komentuoti