Vėl nakties žvaigždės prabilti kviečia eilėmis...

Anykščių literatų klubas „Marčiupys“ į naktinius poezijos skaitymus „ Kas švyti vasario nakties danguje“, paskutinį vasario penktadienį į Anykščių biblioteką sukvietė poezijos kūrėjus iš Panevėžio, Kėdainių, Biržų, Ukmergės, Jonavos ir Kupiškio. Kol rinkosi, bičiuliavosi ir skaitymams ruošėsi vakaro svečiai, jaunasis saksafono muzikantas mums meistriškai vis grojo ir grojo pačius gražiausius kūrinius...

Šventės dalyvius sveikino rajono meras Kęstutis Tubis.

Renginį vedė Diana Šermukšnienė. Pasak jos: „Kokia gi būtų Lietuva be mūsų – poezijos mylėtojų, mokančių parinkti tinkamus žodžius, mokančius juos sudėlioti eilėraščio ritmu?“ Todėl pirmiausia kiekvienas ir skaitėme po eilėraštį, skirtą Lietuvai. Čia skambėjo ir graži daina, kurios žodžių autorius ukmergiškis Albinas Kuliešis, o ją atliko poeto brolis.

Prasmingą, talpų kūrinį „Laiškas Lietuvai“ skaitė anykštėnas Algirdas Ražinskas.

O prieš akis, ekrane vis keitėsi Anykščių vaizdai, švenčių ir renginių akimirkos...

Po kavos pertaukėlės bei artimesnių pažinčių ir pokalbių, grįžom prie poezijos ir muzikos, vis artėdami link nakties... Tiesiog vienas paskui kitą poetai stojosi ir skaitė po eilėraštį, o tarp skaitančių, jautriomis melodijomis ir dainų žodžiais įsiterpdavo anykštėnai bardai: Vidmantas Plėta, Algimantas Baronas, Alvydas Apeikis bei nuostabaus balso, melodingų, jautrių ir elegantiškų dainų atlikėja, kėdainiškė Laima Žilytė.

O tas ratas apsisuko ne kartą, ne du…

Šioje gražiais posmais ir dainomis džiuginančioje šventėje dalyvavome keturios: Milda Narmontienė, Giedrė Murnikovienė, Elena Varnienė ir šių eilučių autorė.

Didelis ačiū anykštėnams už prasmingą ir gražią šventę.

Komentuoti