Lapkričio 4 d. į Giedrutės Murnikovienės pirmosios poezijos knygos „Vėjo mylimoji“ sutiktuves rinkosi Juodpėnų bendruomenė, projekto „Emocinės paramos linija“ savanoriai iš Kupiškio (jos veikloje dalyvauja ir Giedrė), literatų klubo „Lėvens balsai“ atstovai, grupelė literatų iš Anykščių, Adomynės bendruomenės atstovai ir autorės artimieji.

Gražiai apie autorę ir jos kūrybą kalbėjo šios knygos redaktorė Eugenija Katauskienė: „Vėjas – amžinas jaunystės palydovas. Prieš vėją eidama, nugali save, nerimą, pyktį. Vėjas taršo plaukus, glosto mus... Jei nebūtų vėjo, tai debesėlis ir stovėtų nepastumtas... Autorė jautri, turinti daug minčių, idėjų. Jos poezija – dainuojanti meilę. Ir tas jausmas yra gražus, nepakartojamas ir nepavydimas. Jei rašantis neparodo savo kūrybos, tai tarsi apvagia kitus, o atsiveriantis – praturtina. Todėl mes šią knygą priimam kaip dovaną.“

Jausmingai, raiškiai Giedrės eil. „Moteris“ ir „Praskaidrėjimai“ skaitė Violeta Šabrinskienė. Kiek vėliau, eil. „Rudens intriga“ ir „Penki ne...“ su tikru poetiniu pajautimu paskaitė Donata Butkienė. Su Giedre jos ir susipažino minėtame projekte.

Manau, jog pačiam autoriui parodyti savo eiles kitiems, yra šiek tiek sunkiau, nei jas parašyti. Juodpėnų bibliotekos vedėja Rita Liogienė sakė, jog 2015 m rugsėjo mėn., poetinės popietės metu vieni skaitė tai, kas jiems patinka, o Giedrė – savo. Tada pirmą kartą ir teko susipažinti su Giedrės kūryba, kuri visus nustebino ir sužavėjo.

Giedrė, užklausta apie eilių rašymą, prisipažino, kad pirmieji eil.: „Parašyčiau aš tau... Pasakyčiau aš tau...“ parašyti, kai jai buvo 17-a metų. Jie išsaugoti. O naujieji į sielos duris ėmė belstis prieš keletą metų. Ir štai dovana poetinio žodžio mylėtojams – nauja poezijos knyga.

Pačios autorės skaitomos eilės dažnam krito į širdį, jaudino, šildė, stebino ir džiugino branda, žodžio skalsa ir įtaigumu.

Intarpus tarp kalbėjusių ir skaičiusių eiles, užpildė saksofono muzika, kurią dovanojo Dominyka Malinauskaitė.

Knygos iliustracijų autorė, profesionali grafikos dizaino specialistė Erika Vilimaitė sakė, jog laisvalaikiu piešia ir iliustracijas. Keletą mažų darbelių turėjusi iš anksčiau, bet didžioji dalis kurta būtent šiai knygai.

Komentuoti