Papilyje, vos įsibėgėjus rudeniui,(šįkart rugsėjo16 d.) Biržų krašto literatai sukviečia į gražiai įvardintus poezijos skaitymus „Keturių vėjų pagairėje“. O tie vėjai, tai – keturių rajonų eilių kūrėjai: Rokiškio, Kupiškio, Pasvalio ir Biržų. Gaila, bet šį sykį nebuvo pasvaliečių, kuriems šis renginys sutapo su jų miesto švente

Pagrindinis šventės akcentas – Kazio Binkio kapavietės lankymas, poeto kūrybos skaitymas ir prisiminimai iš jo gyvenimo, kuriais dalinosi I. Malaiškienė, Jonas Baltušis, Algirdas Butkus ir kiti.

Vėliau rinkomės į kiemelį prie Pakalnės mokyklos. Čia tylos minute buvo pagerbtas Biržų literatų klubo „Versmė“ nario, prieš tris mėnesius išėjusio Anapilin, žurnalisto, literato, poeto Valentino Dagio atminimas. Jam suteiktas Biržų Garbės piliečio vardas

Biržų poetai skaitė V. Dagio eilėraščius, dalinosi prisiminimais apie jį. Vėliau skaitė ir savo eiles. Savo kūrybą skaitė ir nauja „Versmės“ narė Ina Kutkuvienė.

Mums, Kupiškio literatų klubo atstovams, šioje šventėje teko būti jau trečią kartą. Šįkart dalyvavo J. Pranauskienė, G. Murnikovienė ir aš, šių eilučių autorė. Miela, kad su mumis vyko čia, Papilio mokyklose, eilę metų mokytojavusi A. Valintelienė. Dalinosi prisiminimais, skaitė eiles.

Džiugus, šiltas bendravimas tęsėsi prie vaišių stalo, nes per eilę metų tapom artimais draugais ir bičiuliais.

Komentuoti