Palėvenėlės bažnyčioje, po šventų Mišių, kurias laikė kunigas Justas Jasėnas, keturis liepos mėnesio sekmadienius parapijiečių, kupiškėnų ir Kupiškio literatų klubo narių sielas džiugino poetiniai ir muzikiniai renginiai, kurių sumanytojas, organizatorius ir buvo kun. Justas J.

Liepos 9 d., po šventų Mišių, kun. Justo Jasėno pakviesti, gražų koncertą dovanojo muzikantų trio. Akordeoną virkdė Ala Fetingienė, Fleitos garsais užbūrė Irma Paurienė, kontrabosu, atitardamas žemesnėmis natomis, griežė Leonas Dambrauskas.

Liepos 16 d. po Palėvenėlės bažnyčios skliautais sklandė, aidėjo, suposi ir įsupo aktoriaus Algirdo Latėno skaitoma Antano Vienažindžio ir Pauliaus Širvio poezija.

Šventėje dalyvavo ir A. Latėno žmona aktorė Elvyra Piškinaitė.

Liepos 23d. Palėvenėlėje svečiavosi poetė Violeta Palčinskaitė. Tai pačių gražiausių, skambiausių eilėraščių vaikams autorė. Poetės išleistų knygų parodėlė vos sutilpo ant kelių stalų. Poetė skaitė eilėraščius vaikams. Buvo smagu įsiterpti, nes eilėraščių skambesys mums, skaičiusiems juos savo vaikams, dar nepamirštas. Išgirdome keletą ir ne vaikams skirtų eilėraščių, tačiau poetė daugiau pasakojo apie naujosios knygos „Atminties babilonai“ atsiradimą, kurioje „išklotos“ gyvenimo patirtys, paslaptys ir prisiminimai. Galėjome šią knygą įsigyti su autorės autografu.   

Liepos 30 d., po  šventų mišių – Poezijos valanda: Aušros Uldukienės knygos „Spalvų išlydėtoja“ pristatymas. Tai antroji Aušros U. eilėraščių knyga. Knygą pristatyti padėjo Kupiškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Lina Matiukaitė. Lina pasakojo apie autorę, jos kūrybos savitumą ir brandumą, paskaitė keletą Aušros eilėraščių. Pavergė klausytojus ir pačios autorės Aušros eilėraščių skaitymas, juose atsiveriantys vaizdiniai ir pojūčiai.

Išskirtinius intarpus tarp poezijos skaitymų dovanojo M. K. Čiurlionio menų mokyklos arfininkė, Arfa III Tarptautinio Slovėnijos arfos asociacijos konkurso Aukso medalio laimėtoja Julija Giedra Tutkutė.       

Palėvenėlės bendruomenės žmonės negailėjo svečiams padėkų, gėlių, dovanėlių. O po kiekvienos šventės buvome pakviesti dar susiburti bažnyčios šventoriuje, kur garavo kava, arbata ir vaišingų šeimininkų kepiniai, saldumynai, gardumynai

Už dovanotas šventes, į kurias buvome kviesti ir mes, klubo „Lėvens balsai“ literatai, didelis ačiū šių renginių sumanytojui ir organizatoriui Justui Jasėnui.

Komentuoti