Birželio 16 d. pavakarę, į Kupiškio krašto muziejaus ekspozicijų salę rinkosi poetinio žodžio mylėtojai, kur ir buvo pristatyta Aušros Uldukienės poezijos knyga „Spalvų išlydėtoja“. Tai jau antroji poetės knyga.

Knygos sutiktuvėse dalyvavo gausi autorės palaikymo komanda – artimieji, klasiokai, draugai, literatų klubo „Lėvens balsai“ nariai, Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupkėmis“ su vadove Alma Pustovaitiene. Šiame ansamblyje daug metų dainuoja ir Aušra. Ansambliečių atliekamos dainos bei romansai gražiai užpildė intarpus tarp poezijos skaitymų ir kalbėjusiųjų pasisakymų.

Tai jau antroji poetės knyga, kurią išleido „Naujosios Romuvos fondas“. Aušra rašyti pradėjo prieš gerą dešimtmetį. Pirmoji Aušros knyga „Lygiadienio jerubės“ buvo išleista prieš 9 metus, todėl derėtų sakyti – tik antroji. Gal ir gerai, kai neskubant ateina tikrai subrandintos eilės. Knygos pristatyme dalyvavo ir žurnalo „Naujoji Romuva“ vyriausiasis redaktorius, filosofas , publicistas Andrius Konickis. Aušros knygą „Spalvų išlydėtoja“ jis apibudino tokiais žodžiais: tai poezija, kuri nėra pasakojimas dėl pasakojimo, bet pasakyta tai, ką ir norėta pasakyti.

Knygos redaktorius – jaunas, bet patyręs ir gerai vertinamas poetas, Salomėjos Neries, Jono Aisčio literatūrinės premijos laureatas Vainius Bakas.

Eilėraščius skaitė Aušros sūnus Nerijus, klasės draugės, renginį vedusi Lina Matiukaitė, pati Aušra ir kiti.

Poetę sveikino Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, ansambliečiai, Aušros bendradarbės, literatų klubo „Lėvens balsai“ atstovai, šeimos nariai, draugai ir kiti.

Komentuoti