Miestuose ir miesteliuose jau įsibėgėjo „Poezijos pavasario“ renginiai. Birželio 26 dieną, Pasvalio rajono Krinčino miestelyje, jau tradicine tapusioje šventėje „Krinčino verdenės“, dalyvavome tik dviese – Aušra Uldukienė ir šių eilučių autorė. Tai jau 53-as „Poezijos pavasaris“ Krinčine.

Svečius pasitiko gitaristas ir dainininkas Jonas Lapėnas. Širdį virpino romantinės dainos, kuriomis ir vėliau muzikiniai intarpai gražiai užpildė pauzes tarp poezijos skaitymų. Šventės dalyvius sveikino E. ir L. Matuzevičių memorialinio muziejaus direktorius Albinas Mačiulis, Pasvalio krašto garbės pilietė Genovaitė Jasaitienė bei rajono meras Gintautas Gegužinskas.

Uždegus šventės aukurą, prasidėjo poezijos skaitymai. Eiles skaitė Pasvalio, Pakruojo literatai, mudvi iš Kupiškio, Onutė Striškienė (Panevėžio raj.) Šventėje dalyvavo ir P. Vileišio gimnazijos jaunieji literatai. Eiles skaitė Viktorija Muralytė, filologų konkurso laureatė Kotryna Krapavičiūtė ir kt.

Po to, pridegti deglai nuo „Krinčino verdenių“ aukuro, įžiebė „Poezijos pavasario“ aukurą. Į antrąją šventės dalį atvyko aktorė Olita Dautartaitė, poetų pora iš Norvegijos su vertėja Nora Sirkauskaite, bei garbūs lietuvių poetai: Ineza Juzefa Janonė, ukmergiškis, 4 knygų autorius, šių metų Jono Aisčio premijos laureatas – Vainius Bakas ir jaunasis poetas Julius Žėkas.

Aktorė O. Dautartaitė skaitė poetų Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių eiles. Ji sakė, kad skaityti jų eilėraščius – yra šviesiai graudu ir graudžiai šviesu.

Išvykti neskubėjome. Vaišinomės skania žirniene, kava, saldumynais. Buvo mielos ir artimesnio pabendravimo minutės su jau pažįstamais ir naujai sutiktais žmonėmis.

 

Komentuoti