Kurgi tu, poete išėjai?
Juk tenai, už paskutinio spindžio,
Tebelaukia Salos, Kamajai
Taip, kaip Strazdo arba Vienažindžio.
(Jonas Strielkūnas, 1979 kovo 26)

„Čia, kur prieš 38 metus paskutinį kartą lankėsi poetas Paulius Širvys, kur paminklinis akmuo ir žydinčios gėlės poetui, kur šlama beržai, norisi, kad čiulbėtų paukščiai, o užklydęs pakeleivis turėtų kur prisėsti...“ – tokiais žodžiais rugpjūčio 19 d. šventės dalyvius ir svečius pasitiko Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė. Ji dėkojo tiems, kurie ruošė bei puošė Širvynę. Nuspręsta, kad ši vieta taip ir bus vadinama, kaip ją visada vadina vietiniai.

Menininkas, medžio drožėjas Gintaras Varnas, kartu su bibliotekos direktore A. Matiukiene atidengė poeto Pauliaus Širvio „Draugo suolelį“. Aleksandravėlės bendruomenės dovana – inkilėliai, kurie dar daugiau paukštelių sukvies į Širvynę.

Šventės vedančioji, Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė, tarti sveikinimo žodį pakvietė Seimo narį Vytautą Saulį. Pasveikinęs visus su švente, garbus svečias Aleksandravėlės bibliotekai dovanojo knygą, o visiems pažadėjo, kad saulėta bus iki sekmadienio…

Šventėje dalyvavo Rokiškio mero pavaduotojas Egidijus Vilimas. Jo dovanos visiems – tai žurnalas „Naujoji Romuva“, kuriuos ir išsidalinome.

Čia pat, renginio metu vietos ūkininkė – tautodailininkė Birutė Kairienė tapė paveikslą. Prisidėjo ir jos mažosios tapytojos, teptuku brūkštelėjo ir svečiai... Išbaigtas paveikslas padovanotas Juozo Keliuočio viešajai bibliotekai.

Džiazo grupės muzikantai: Vytautas Labutis, Pijus Ganusauskas ir aktorė Dalia Jankauskatė dovanojo koncertą „Ilgesys kol praeis“. Juos keitė grupė „Arbata“: Andrius Zalieska – Zala (vokalas, akustinė gitara ), Vaida Skardžiuvienė (fleita), Martynas Nugaras (perkusija). Po jų – brazdino gitara ir dainavo muzikinių improvizacijų meistras nuo Dusetų Eugenijus Raugas bei nuotaikingoji Zarasų krašto tradicinė kapela „Čir - vir - vyrai“.

Vieni klausėsi muzikos, kiti įsisuko į šokių sūkurį...

Dažnam rūpėjo pasėdėti ant „Draugo suolelio“ ir nusifotografuoti.

Po smagaus koncerto prisiminimais apie Paulių Širvį pasidalijo Milda Narmontienė, eiles skaitė Genovaitė Koriznienė ir šių eilučių autorė. Švente džiaugėsi ir mūsų klubo narė Juzefa Pranauskienė.

Parašiusi gražų eilėraštį, skirtą Pauliui Širviui, skaitė Danutė Mažeikienė. Labai mielos eilės ir kitų Rokiškio krašto poetų.

Kai įsiliepsnojusio laužo kibirkštėlės jau kilo į temstantį dangų, susiruošėm kelionei namo...

Komentuoti