Trečiojo amžiaus universiteto literatūros fakulteto lankytojai jau penkerius metus džiaugėsi literatūrinėmis popietėmis, kurias vedė dekanė Eugenija Katauskienė. Turėjome puikią galimybę susipažinti su mūsų ir kitų šalių klasikų kūryba. Į skaitymus, kūrybos pristatymą, nagrinėjimą įsitraukė ir jos lankytojai. Tačiau didžiausia dovana klausytojams – tai išsamus ir platus autorių kūrybos pateikimas, kurį mums dovanojo Eugenija K. ir prieš dvejus metus prisijungusi dar viena literatūros mokytoja Laima Vinciūnaitė.

Šiais mokslo metais TAU literatūros fakulteto filialas veikė ir Subačiuje. Jo vadovė Angelė Marija Jonuškienė pakvietė mūsų literatų klubą į paskutinę literatūrinę popietę, kuri vyko balandžio 14 d. Jų klausytojams pristatėme klubo almanachą „Prošvaistės“. Eugenijos Urbonienės tarmiškai paskaitytas vaizdelis „Paukščių gripas“ buvo smagi mūsų kūrybinių mainų įžanga. Lina Matiukaitė kalbėjo apie almanacho „gimimą“ ir paskaitė keleto autorių eiles. Prie kavos puodelio savo ir kitų autorių eiles skaitė ir toje popietėje dalyvavusios Eugenija Katauskienė, Genovaitė Koriznienė, Regina Baltrūnienė.

O po savaitės, balandžio 21 d., Kupiškio viešojoje bibliotekoje rinkosi literatūros fakulteto klausytojai į mūsų paskutinįjį mokslo metų užsiėmimą-šventę – tai Angelės Marijos Jonuškienės naujosios eilėraščių knygos „Svajonės užkalbėjimas“ pristatymą. Gražiai išleistoje knygoje sugulusios autorės mintys, jausmai, potyriai... Šiltais žodžiais apie autorės kūrybą atsiliepė knygos redaktorė Eugenija Katauskienė., klubo pirmininkė ir kt. Eiles skaitė knygos autorė ir kitos klubo literatės.

Dovanota švente džiaugėsi, Angelė Mariją sveikino gausus būrys draugų, kūrybos gerbėjų bei artimųjų.

Komentuoti