Įsibėgėjo poezijos pavasario renginiai. Balandžio 9 d. grupelė literatų: Genovaitė Koriznienė, Giedrė Murnikovienė, klubo kuratorė Lina Matiukaitė ir šių eilučių autorė lankėmės Biržuose, kur dar vieną gražią šventę literatams ir poezijos mėgėjams dovanojo „Versmės“ literatų klubo pirmininkė, poetė Virginija Virkutienė. Tai jau antroji Virginijos knyga. „Mėnulio vakaras“ – taip pavadinta knyga, nes joje esantys eilėraščiai, tarsi atveria tai, kas nesvarbu dieną, bet svarbu tampa naktį...

Lyrinis subjektas labai asmeniškas, artimas autorei, pastabus, analizuojantis, giliai jaučiantis, susiliejęs su žmogumi. Durys – į šiandieną, į ateitį. Daug baltos spalvos: mintys, lelijos, valandos, dienos. Ilgesys – gal net dažniau, nei balta... „Išburk mano sielą iš ilgesio vingių...“

Šią knygą reikia skaityti ne vieną kartą, ne paskubomis. Reikia laiko, nusiteikimo, galvojant ir vėl sugrįžtant. Tada poezija veriasi kaip gėlės žiedas... Pajunti spalvą, kvapą ir žodį... – Taip autorės kūrybą pristatė renginį vedusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Macienė.

Po muzikinės pauzės, kurią dovanojo Laima ir Artūras Aukštuoliai, kita lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vlada Balbierienė pasidžiaugė, kad knyga atskrido kartu su kregždėmis. O autorės eilėraščiai žavi paprastumu ir paslaptingu saviraiškos būdu. Daug kalbama apie žodį, kuris netikėtas, išieškotas ir būtinas, patikrintas. Malonu, kad žodis išaukštintas, svarbus. Yra daug miniatiūrinių eilėraščių. Tai tarsi menininko potėpis su paslėpta mintimi. Brandžiausi yra 3-oje dalyje – filosofinio mąstymo sąsajų apie tai, kas yra bendražmogiška. Tai liudija autoriaus brandą.

Eiles skaitė autorė Virginija, Liuda Prunskienė, Aušra Macienė, Vlada Balbierienė ir „Versmės“ klubo literatės. Vėl skambėjo Laimos ir Artūro atliekamos dainos, jau ir Virginijos eilėraščių žodžiais.

Knygos gimimo ir asmeninio jubiliejaus proga autorę sveikino vicemerė Irutė Varzienė, kolegės, visas pulkas „Versmės“ literatų, jos šeimos nariai ir literatai iš Pasvalio, Vabalninko ir kiti.

Po renginio maloniai visi bendravome prie vaišių stalo.

Komentuoti