Papily (Biržų raj.), slėnyje prie buvusios Pakalninės mokyklos, kurioje mokėsi klasikas Kazys Binkis, biržų kūrėjo Valentino Dagio iniciatyva, jau keturioliktą kartą vyko poezijos skaitymai „Keturių vėjų pagairėje“. Taip jau sutapo, kad šventėje dalyvavo keturių rajonų atstovai: šeimininkai biržiečiai, pasvaliečiai, rokiškėnai ir keturios kupiškietės: Genovaitė Gricienė, Laima Lapienienė, Giedrė Murnikovienė ir šių eilučių autorė.

Apsilankėme muziejuje. Jis įrengtas buvusios mokyklos pastate, kurioje 1918-1919 m. mokytojavo Kazys Binkis. Įdomiai pasakojo dabar šių namų šeimininkė ir čia įrengto muziejaus diriekt. pavaduotoja, mokytoja Edita Landzbergienė.

Aplankėme rašytojo sodybvietę, kurią saugo tik didžiulis akmuo ir medžiai. Ten buvo padėtos gėlės, skaitomos Kazio Binkio eilės. O gražiame slėnyje, pro kurį prabėga visi vėjai keturi, skaitėme savo eiles, klausėmės Biržų kultūros namų ansamblio „Sentimentai“ atliekamų dainų. Algirdas Butkevičius dalinosi prisiminimais apie Biržų krašto kūrėjus. Išgirdome ir gražių prozos kūrinėlių.

Nebe pirmą kartą susitinkame vieni su kitais, todėl buvo smagu pasišnekučiuoti, pajuokauti, pasikeisti knygomis ir mintimis. Dėkojame biržiečiams ir jų literatų klubo „Versmė“ pirmininkei Virginijai Virkutienei už puikią šventę.

Komentuoti