Šiais poeto žodžiais pavadinta poezijos ir muzikos šventė, skirta Justino Marcinkevičiaus 85-osios gimimo metinėms, vyko prasmingai ir skoningai papuoštoje Jonavos kultūros centro salėje. Maloniai svečius pasitiko ir renginį vedė Jonavos „Šaltinio“ klubo pirmininkė Irena Nagulevičienė. Šventės dalyvius sveikino rajono Savivaldybės vicemeras Eugenijus Sabutis.

O salė buvo pilnutėlė poezijos mėgėjų ir kūrėjų: tai jonaviškiai, Elektrėnų klubo „Strėva“ literatai, kaišiadoriečiai, poetės iš Pakruojo. Buvo skaitomos eilės, dalijamasi prisiminimais iš susitikimų ir bendravimo akimirkų su poetu J. Marcinkevičiumi.

Poeto J. Marcinkevičiaus eiles, tapusias dainomis, atliko jonaviškė Leonora Veselkienė. Kitus poetinius intarpus užpildė savo dainų atlikimu ir gitaros skambesiu Gražina Švėgždė.

Po nuotaikingo vedėjos klausimo: „kaip laikosi Kupiškis, kaip derlius, kaip klostosi kūrybos reikalai?“, eiles skaitėme ir mes, klubo „Lėvens balsai“ atstovai: Justas Jasėnas, Angelė Marija Jonuškienė, Genovaitė Koriznienė, Giedrė Murnikovienė ir aš, šių eilučių autorė.

Gražiai buvo pasveikintas jonaviškis poetas Albinas Pavasaris, tapęs šių metų respublikinio poezijos konkurso „Žydinčios vyšnios šakelė“ laureatu.

Dar artimesni ryšiai su šventės dalyviais užsimezgė vaišinantis kava ir betarpiškai bendraujant.

Įsiminėm ir išsaugosim poeto J. Marcinkevičiaus žodžius:

Meilė – tai du sujungti delnai
Ir gurkšnis vandens juose –
GYVENIMAS

 

Komentuoti