Spalio 7 dieną, Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio bibliotekoje vyko Panemunėlio krašto poetės Danutės Tumonytės – Mažeikienės poezijos knygos „Mane prakalbino lietus“ pristatymas. Tai jau antroji autorės poezijos knyga.

Bibliotekos skaityklos patalpose vos sutilpo poezijos mylėtojai, autorės artimieji, pažįstami, Rokiškio rajono literatų klubo „Vaivorykštė“ nariai, kaimynai ir kt. Knygos pristatyme dalyvavome ir mes: Eugenija Urbonienė, Angelė Marija Jonuškienė, Genovaitė Koriznienė ir aš, šių eilučių autorė, nes labai norėjome pasiklausyti poetės Danutės brandžios, jausmingos, kupinos šilumos, sklandžiai besiliejančios, užburiančios poezijos ir įsigyti jos knygų. Mūsų dalyvavimas autorei buvo kiek netikėtas, bet džiugus.

Autorės Danutės M. kūrybos apžvalgą pristatė bei išraiškingai, gražiai jos eilėraščius skaitė minėtos bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė. Be abejo, miela buvo klausytis ir pačios autorės skaitomų eilių. Užbūrė autorės nuoširdumas, kuklumas. O aš manau, kad ir pirmoji Danutės Tumonytės – Mažeikienės poezijos knyga „Ilgesio žalvarnė“, ir ši, galėtų glaustis šalia mūsų klasikų poezijos knygų.

Tarp poezijos skaitymų, koncertavo Rokiškio muzikos mokyklos dainuojantys ir muzikuojantys atlikėjai, tremtinių choras. Skambėjo ir autorės eilėraščiai, jau tapę dainomis.

Už gražią šventę sielai, klausytojai atsidėkojo autorei šiltais padėkos žodžiais, puokštėmis gėlių ir linkėjo dar ilgai nepaleisti poezijos paukštės.

Komentuoti