Poezijos, muzikos ir artumos vakaras „Priartėjus nutolusiems toliams...“, skirtas Pauliui Širviui, vyko rugsėjo 12 d. poeto gimtinėje – Rokiškio rajone, Degučiuose.

Vakaras prasidėjo skaitymais „Nutolę toliai“ pagal P. Širvio poeziją. Deklamavo teatro trupės „Cezario grupė“ aktoriai Brigita Arsobaitė, Vilma Raubaitė, Paulius Čižinauskas ir Vytautas Kontrimas. Jaunų aktorių deklamuojamos eilės, atsimušusios į topolių viršūnes, leidosi žemyn, švelniai užgaudamos klausytojų širdis. Savitai ir jautriai aktoriai perteikė P. Širvio kūrybą, todėl ta valanda nė vienam šventės dalyviui neprailgo. Visų mylimas poetas niekad nebuvo pamirštas, bet šį vakarą jis dar labiau prie mūsų priartėjo...

Prie laužo koncertavo Aleksandravėlės bendruomenės žmonės, o ūkininkė, tautodailininkė Birutė Kairienė skaitė P. Širvio eilėraštį ir padovanojo Rokiškio bibliotekai pačios nutapytą poeto portretą. Mūsiškės literatės Angelė Marija Jonuškienė ir Genovaitė Koriznienė skaitė eiles, skirtas P. Širviui, Eleonora Milda Vaižmužienė – savo eilėraštį „Lietuvai“. Eugenija Katauskienė taip pat parašė eilėraštį, skirtą poetui, bei pasidalijo prisiminimais, jog mačiusi poetą per Pergalės dieną, skaitantį eiles ir segintį raudoną gvazdiką atlape. Lina Matiukaitė pasakojo, jog studijų metais, sužinoję apie P. Širvio mirtį, kartu su kurso draugėmis palydėjo poetą į Antakalnio kapinių Menininkų kalnelį.

Gražias, šiltas eiles dovanojo Rokiškio krašto literatai Danutė Mažeikienė, Alė Darata Kazlauskienė, Gražina Pitrėnienė, Zita Mironienė, Stasė Junokienė ir kt.

Šventės rengėjai skaičiusiems savo ar poeto eiles įteikė po žvakelę su „sijonėliu“ ir pakvietė prie atsineštinių vaišių stalo. Po artimesnio pabendravimo prie įsiliepsnojusio laužo vyko poetinės varžytuvės tarp kūrėjų rokiškėnų ir kupiškėnų.

Už gražią šventę, atgaivą sielai ir šventą prisiglaudimą prie nepamirštamo Aukštaitijos beržo – poeto Pauliaus Širvio – dėkojame mus pakvietusiai Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojai Daivai Vilkickienei.

 

Komentuoti