2-ą rugpjūčio, jau vakarop, išvykom Pasvalin, į jau tradicija tapusius „Naktinius skaitymus prie Pyvesos“. Šiųmetinė renginio tema „Donelaitiška naktigonė“.

Renginio organizatoriai šventės dalyvius ir svečius maloniai pasitiko jau besileidžiančius laiptais į „Atžalyno“ bendruomenės Pyvesos slėnį. Renginyje dalyvavo poetė, prozininkė, eseistė, žurnalistė – Sara Poisson, poetas, nepriklausomų rašytojų sąjungos narys Juozas Mickevičius iš Vilniaus, bei Pasvalio, Panevėžio, Biržų, Šiaulių, Marijampolės, Joniškio rajonų literatai ir mes, trys kupiškietės: Aušra Uldukienė, Genovaitė Koriznienė ir šių eilučių autorė.

Paskelbti „Donelaitiškos naktigonės“ pradžią, pasveikinti šventės dalyvius, bėrais žirgais atjojo Pasvalio rajono meras ir „Atžalyno“ bendruomenės pirmininkas, o valtele Pyvesos upeliu buvo atplukdyti ir renginio organizatoriai.

Šiaudų ritiniais, lauko gėlių puokštėmis ir kaimiška atributika papuoštame slėnyje, puslankiu susėdome ant medinių suolų. Kai prasidėjo, anot pasvaliečių, „poezijos prietelių skaitymo čėsas“, organizatorių prašymu, eidami skaityti eilių, iš pakabinto krepšio ėmėme po žiupsnį arbatžolių ir bėrėme į virš ugnelės kaistantį puodą.

Pauzes tarp skaitymų užpildė netradicinio skambesio melodijos, atliekamos Sauliaus Petreiko – talentingo, charizmatiško muzikanto, grojančio įvairiais instrumentais. Po pirmosios skaitymų dalies, sugiedoję naktigonės himną, ir pasigrožėję ugnies šou, gavome „kareiviškos gručės su smagurėliu“, gėrėme arbatą, prie kurios skonio prisidėjom visi. Galima buvo pasivaišinti ir lašinukais, pasvaliečių alumi, bei konditeriniais skanumynais.

Per „antrąjį poezijos prietelių pasirodymą“, muzikavo akordeonistas Česlovas Radvilavičius iš Raseinių rajono, skambino gitaromis ir dainavo jaunosios atlikėjos iš Pasvalio ir kt. Vėliau vyko svečių pagarbinimas ir dėkavonės: visiems, kurie skaitė eiles ar muzikavo, buvo įteikti padėkos raštai ir drobiniai maišeliai su arbatžolėmis.

Gersim arbatą, ir minavosim smagų vakarojimą Pyvesos slėnyje.

Komentuoti