Kovo 21-ąją Kupiškyje minėjome Pasaulinę poezijos dieną. Informatyvia įžangėle apie ją rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje renginį pradėjo direktorės pavaduotoja, literatų klubo „Lėvens balsai“ kuratorė Lina Matiukaitė. Tuo pačiu atokvėpiu ji įvardijo ir svarbiausią šio susibūrimo priežastį – naujos eilėraščių knygos sutiktuves. Knygos autorė – literatų klubo pirmininkė Regina Baltrūnienė, šįkart kupiškėnams pateikusi eilėraščių rinkinį „Kol supasi dienos“.

Rinkinio redaktorė Eugenija Katauskienė kolegoms literatams ir poezijos gerbėjams miestelėnams negailėjo nei gražių žodžių apie autorę, nei apie naująją knygutę, pažymėdama jos brandumą, autorės jausenų, potyrių bei temų įvairovę, užkrečiantį optimizmą, reiklumą sau.


Tai jau penktoji R. Baltrūnienės eilėraščių knygutė, pati solidžiausia. O visoms penkioms išvysti skaitytojų akis teprireikė penkerių metų. 2009-ųjų pradžioje kupiškėnus nudžiugino jos eilėraščių rinkinys „Atradimai ir praradimai“, o pabaigoje – trioletų knygelė „Laukti krintančios žvaigždės“; 2010-aisiais pasirodė sonetų vainikas „Ilgesys“, o 2012 metais – rinkinys „Perlinė rudenio šviesa“. Naujausio leidinio „Kol supasi dienos“ viršelis akį traukia vos juntamai žalsva spalva, primenančia iš žiemos gniaužtų vos vos išsivadavusios gamtos budinimąsi naujam gyvenimo ciklui, ir piešiniu, kurio stilistika neleidžia apsirikti dėl jo autorystės. Taip, taip – iliustracijų autorė ta pati, kaip ir ankstesnių Reginos knygučių – tai buvusi jos kolegė, P. Matulionio progimnazijos mokytoja Lena Šakarnytė, šįkart suspėjusi tapti Ziniene.

Nebūtų Pasaulinė poezijos šventė, jei renginyje nebūtų skambėjusios eilės iš naujojo leidinio: skaitė ir pati autorė, ir vos literatų klube kojas apšilti spėjusi, bet jau geriausia skaitove įvardijama Eleonora Milda Vaižmužienė. Klausytojai negailėjo plojimų nei poezijai, nei jos kūrėjai, nei bardo Sauliaus Balio atliktoms dainoms. Reginą sveikino, gėlių dovanojo ir tolesnės kūrybinės sėkmės linkėjo rajono savivaldybės kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius, jos lankomo choro vadovas Marijanas Remeikis, viešosios bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė, buvusi mokytoja, o vėliau ir kolegė Genovaitė Grižienė, buvusios klasiokės, giminaitės, draugės, „visas pulkas vieversėlių“ iš „Lėvens balsų“ klubo.

Komentuoti