„Tarp dangaus ir pievos
Žydi mano dienos.
Meilė ir gerumas,
Motinos artumas.“


Vasario 5 dieną Kupiškio P. Matulionio progimnazijos aktų salėje 1-6 klasių mokiniams buvo netradicinė  literatūros pamoka, kurioje  pristatyta lietuvių kalbos  mokytojos, literatų klubo „ Lėvens balsai“ poetės Eugenijos Katauskienės knyga vaikams „Tarp dangaus ir pievos“ (2013). Knygelę redagavo Regina Baltrūnienė, renginį ruošė režisierė A. Aleksandravičienė ir progimnazijos mokytoja J. Balabonienė.

Džiugino vaikų deklamuojami eilėraščiai, jauki aplinka, nes smalsūs klausytojai buvo susėdę ant pagalvėlių šalia poetės. Ypač juos domino autorės pasakojimai apie vaikystę bei nuoširdūs atsakymai į klausytojų išradingus klausimus. Poezijos sparnai tarsi visus pakylėjo pasisupti ant debesų, pajusti pievos kvapą ir pasidžiaugti vaikystės atspindžiais eilėse bei prisiminimuose. Eiliuoti tekstai mokinukams pasirodė labai artimi, nes juose daug gerumo, saulės, gamtos, žaismingos nuotaikos.

E. Katauskienė prašė įsigytas knygutes ne tik skaityti, bet ir iliustruoti patiems, tad nauja knyga įdomi ir patraukli ir dėl šios idėjos. Yra vilčių surengti jau iliustruotų knygelių parodą ateityje. Smagu, kad mokiniams buvo puiki proga susipažinti realiai su poete iš Kupiškio, kad galės skaityti ir išmokti savo krašto žmogaus parašytas eiles.

 

Komentuoti