Pulkelis kupiškėnių literačių – Regina Baltrūnienė, Angelė Marija Jonuškienė, Vida Kaulakienė, Genovaitė Koriznienė ir Lina Matiukaitė – rugsėjo 15 dieną keliavo į Trakus. Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacija „Branduma“, kuriai priklauso ir dvylika klubo „Lėvens balsai“ narių, Galvės ežero pusiasalyje esančiame Sveikatinimo ir poilsio parke „Slėnis“ organizavo respublikinę Angelų ir poezijos šventę.

Visi brandumiečiai susitiko Trakų autobusų stotyje, iš kur šventės atributika papuoštų mašinų kolona pajudėjo senosios Lietuvos sostinės gatvėmis link Galvės ežero pusiasalio. Sustojo prie įspūdingos architektūros vilos, pro kurios langus atsiveria nuostabus vaizdas – Trakų pilis, ežeras su jame plaukiojančiomis baltaburėmis jachtomis.

Po asociacijos pirmininko Vytauto Barausko sveikinimo žodžio ir sugiedojus brandumiečių himną „Lietuva brangi“, prasidėjo autorinės poezijos ir raiškiojo skaitymo konkursai. Savo kūrybą skaitė literatai iš įvairių Lietuvos regionų – Druskininkų, Jonavos, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Kupiškio, Šiaulių, Vilkaviškio ir Vilniaus. Šiame konkurse dalyvavo ir keturios kupiškėnės – Regina, Angelė Marija, Genovaitė ir Vida. Raiškiojo skaitymo konkurso dalyviai deklamavo jau ne savo, o kitų kūrėjų eilėraščius. Tarp jų buvo ir mūsiškės: Angelė Marija skaitė Bronės Valinskaitės eilėraštį, o Genovaitė – Pranciškos Reginos Liubertaitės.

Nors autorinės kūrybos konkurse galėjo dalyvauti tik po penkis, o skaitovų – po tris atstovus iš kiekvieno miesto ir skaitė tik po vieną kūrinį, konkursai labai užsitęsė – jau nebe visi skaitovai turėjo galimybę pasirodyti. Vertinimo komisija, kurioje buvo ir literatūros kritikas Alfredas Guščius, pasiliko suvesti konkursų rezultatų, o visų kūrėjų laukė maloni kelionė į Angelų kalvą.

Visai šalia Trakų gyvuojanti jungtinė kaimų bendruomenė „Užugiriai“, kurios valdybos narė Lolita Navickienė visą dieną globojo ir knygomis apdovanojo brandumiečius, nuo 2009 m. įgyvendina įvairių fondų finansuojamą projektą „Tūkstantmečio ženklų takas – Angelų kalva“. Per tą laiką ant iš toli matomos kalvos pastatyta trys dešimtys skulptūrų, kurių sukūrimą parėmė ir privatūs asmenys, ir organizacijos, ir religinės bendruomenės. Literatai dalyvavo naujausios skulptūros „Motiną ir vaiką sergėjantis angelas“, kurią fundavo Sveikatos reikalų ministerija, ir naujo statinio – stoginės atidaryme. Jau atliktais darbais kuriant Angelų kalvą džiaugėsi ir menininkams bei rėmėjams dėkojo „Užugirių“ bendruomenės pirmininkė ir projekto vadovė Dominyka Dubauskaitė, o skulptūras pašventino Trakų Šv. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios klebonas Jonas Varaneckas  ir Trakų Skaisčiausios Dievo Motinos gimimo stačiatikių cerkvės šventikas Aleksandras Šmailovas. Tada literatai pasklido po visą kalvą, apžiūrinėjo angelus įkūnijusias skulptūras, giedojo bažnytiniai ansambliai, koncertavo Trakų rajono kultūros įstaigų ir „Brandumos“ muzikiniai kolektyvai.

Sugrįžus į vilą ant Galvės ežero kranto, buvo paskelbti konkursų nugalėtojai. Autorinės poezijos konkurso laureate tapo kėdainiškė Rima Petrilevičienė – jai uždėtas ąžuolų vainikas, įteiktos gėlės. Norisi priminti, kad pernai Česlovo Milošo tėviškėje Šeteniuose (Kėdainių r.) vykusios „Brandumos“  šventės autorinės kūrybos konkurso nugalėtoju tapo, deja, jau amžinybėn iškeliavęs kupiškėnas Rimantas Urbonas. Šiais metais diplomai įteikti „Lėvens balsų“ klubo pirmininkei Reginai Baltrūnienei (už Karolio Širvinsko atminimui skirtą eilėraštį „Laukimo gatvė“), klaipėdiškei Nijolei Pužanauskienei ir kaunietei Irenai Žurumskienei. Geriausia skaitove pripažinta kaunietė Danguolė Vizbarienė, o iš diplomais apdovanotų dalyvių išsiskyrė Klaipėdos rajono atstovė Diana Ciparienė, eilėraštį skaičiusi žemaitiškai.

Buvo pasveikinti ir šiais metais jubiliejus švenčiantys brandumiečiai. Sveikinimo raštą gavo ir Genovaitė Koriznienė. Šventėje nedalyvavusioms kupiškėnėms Eugenijai Katauskienei, Eugenijai Urbonienei ir Mildai Narmontienei skirtus sveikinimo raštus į Kupiškį parvežė Regina Baltrūnienė.
Angelų ir poezijos šventės organizatoriai, laureatai ir diplomantai nusifotografavo „Slėnio“ vilos terasoje, visi pasivaišinome atsivežtinėmis vaišėmis, pabendravome su senais pažįstamais, susipažinome ir su iki šiol nesutiktais bendraminčiais. Jau vakarėjant, taip ir neparagavę karaimų tradicinio patiekalo – kibinų, išvažiavome į namus.

Komentarai   

#1 Nesvarbu 2013-11-24 19:15
Miela Regina gera jus ča matyti. Jūs turėjot būt ta, kuri puošiasi vainiku nes jūsų kūryba iš tirs to verta nuoširdi nenualdinta ir dvasina o ne ta kuriai tai atiteko :sad:
Cituoti

Komentuoti