Saulėtą ir vėjuotą rudens popietę Kunigiškių kaime (Anykščių r.) Širvinskų sodyboje vyko literato, tautodailininko, klieriko Karolio Širvinsko atminimui skirti literatūriniai skaitymai. Kūrėjai iš Anykščių, Svėdasų, Jonavos, Utenos ir Kupiškio būrėsi kieme šalia varpeliais papuošto skambančio medžio – draugystės ir bendrystės simbolio. Svečiai buvo kviečiami pakabinti ir savo atsivežtą varpelį, prabėgusios vasaros įspūdžius išlieti spalvomis – tam buvo paruoštas molbertas, baltas popieriaus lapas ir dažai. Kupiškėnė Genovaitė savo pačios nuostabai gražiai nupiešė geltonžiedę saulėgrąžą, o jos darbelį gerai įvertino profesionalus dailininkas svėdasiškis Aleksandras Tarabilda, pats keliais įgūdusiais potėpiais sukūręs undinės paveikslą.   

Renginį organizavo ir vedė Karolio mama Aldona Širvinskienė, jai talkino įvairiaspalvėmis gėlėmis pasidabinusi panelė Vasara (svėdasiškė Irma) ir Anykščių radijo stoties „Nykštys“ sveikinimą atvežusi paštininkė (svėdasiškė Alma). Uždegus draugystės ir poezijos aukurą prasidėjo skaitymai, kurių metu savo kūrybą pristatė ir kupiškėnės – Regina Baltrūnienė, Genovaitė Koriznienė ir Aušra Uldukienė, dainavo bardai – anykštėnas Vidmantas Plėta ir svėdasiškis Algis Baronas.

Į pavakarę vėjas vis žvarbiau pūtė, todėl sodybos šeimininkė visus pakvietė į jaukią, židinio prišildytą trobą. Sušildė ne tik kava ir arbata, bet ir širdžių artuma, vėl skambėjo poezija ir Vidmanto atliekamos dainos – ilgesingos ir jautrios.

Panašūs skaitymai, į kuriuos kviečiami ne tik literatai, bet ir bardai, Kunigiškiuose vyksta beveik kiekvienais metais. Aldona yra fondo „Baltasis balandis“ įkūrėja ir respublikinių poezijos skaitymų-konkurso „Baltojo balandžio sugrįžimas“, skirto K. Širvinsko atminimui, organizatorė, pati rašo eilėraščius. Primename, kad šį pavasarį Šimonyse vyko jau devintieji skaitymai, o laureatu tapo poetas, kunigas, „Lėvens balsų“ narys“ Justas Jasėnas. Tokia jau tradicija, kad šis konkursas vyksta vis kitame krašte, dažniausiai ten, iš kur kilęs praėjusio konkurso laureatas. Tikėtina, kad 2014-aisiais „Baltasis balandis“ nusileis vėl Kupiškyje. Susitiksime dar...

Komentuoti