Gegužės 24 d. buvome pakviesti į respublikinės poezijos ir meno šventės „Pavasario valsas“, vykusios Jonavos kultūros centro Meno galerijoje „Homo ludens“, renginius. Tai buvo tarsi tuo laiku Lietuvoje įsibėgėjusio ir jau į visus regionus bei į kaimyninę Lenkiją persimetusio tradicinio „Poezijos pavasario“ festivalio dalis. Šviesių įspūdžių paliko jonaviškių surengtos šventės programa. Stebino šio miesto ir rajono poezijos mylėtojų dėmesys kūrėjams – erdvi Meno galerijos salė buvo pilna.

Programą pradėjo respublikinio vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ laureatė Saulė Imbrasaitė, po to su šventės dalyviais bendravo ir savo kūrybos paskaitė renginio viešnia Lietuvos Respubliko Seimo narė, poetė Dalia Teišerskytė, padainavo Kulvos kultūros centro meno vadovė Valerija Degutienė, o nuskambėjus Elektrėnų literatų klubo „Strėva“ poetų posmams, atėjo eilė prisistatyti ir kupiškėnų „Lėvens balsams“ – šio klubo pirmininkei Reginai Baltrūnienei, poetėms Angelei Marijai Jonuškienei, Genei Koriznienei ir šių eilučių autoriui. Tai buvo pirmasis mūsų kūrybinis vizitas Jonavoje, ilgainiui išaugsiantis į glaudų ilgalaikį bendradarbiavimą kaip ir su kitais kaimyninių rajonų – Anykščių, Biržų, Rokiškio – literatais. Padėkojome šventės organizatoriams už pakvietimą, paskaitėm eilėraščių ir mikrofoną perdavėm poetui, Lietuvos rašytojų sąjungos nariui (beje – irgi mūsų kaimynui uteniškiui) Vytautui Kazielai.


Toliau šventinę programą tęsė Kėdainių literatų klubo „Varsna“ pasirodymas, kūrybinėmis įžvalgomis dalijosi Nepriklausomų rašytojų sąjungos vadovas Vladas Buragas, eilėraščius skaitė Šakių literatų klubo „Lygumų šaltinis“, Šiaulių miesto klubo „Verdenė“ atstovai, Ukmergės literatai ir, žinoma, renginio šeimininkai – Jonavos rajono poezijos klubo „Šaltinis“ nariai. Properšose tarp poezijos skaitymų muzikavo Užusalių kultūros centro meno vadovas Romualdas Petkevičius, jonaviškių kapelos „Lankesa“ vyrų kvartetas.

Mums, literatūrinių renginių Jonavoje naujokams, malonu buvo gauti dovanų po almanachą „Tarp praeities ir ateities. Jonava“. Tai pirmasis bendras Jonavos rajono savivaldybės ir poezijos klubo „Šaltinis“ leidinys, sudarytas iš dviejų dalių: pirmoji – eiliuoto žodžio gerbėjams su vietos literatų kūryba, kitą leidinio dalį sudaro muotraukos, kuriose – gražiausi Jonavos miesto ir rajono vaizdai, architektūros paminklai, svarbių istorinių įvykių, kultūros renginių akimirkos.

Komentuoti